NOVINKY KONCERTY BIO MERCH
NOVINKY KONCERTY BIO MERCH

KONCERT, KTERÝ POMŮŽE DVAKRÁT

KONCERT, KTERÝ POMŮŽE DVAKRÁT

David Deyl bude pro své příznivce koncertovat již 7. října ve Velkém sále pražské Lucerny. Král tuzemských milostných balad si koncertem v pražské Lucerně splní svůj velký sen.

I když se otevřely nové krásné a technologicky dokonalé koncertní sály, tak pražská Lucerna má zcela zvláštní genius loci a drží si magii místa, které je pro každého muzikanta vrcholem. Vystřídali se v ní ti nejlepší zpěváci a kapely za posledních sto let. Z operních pěvců to byli Enrico Caruso, Ema Destinnová, Fjodor Šaljapin, hvězdy jazzu Louis Armstrong, Ella Fitzgerald a Duke Ellington, milovaní šansoniéři Gilbert Bécaud a Mireille Mathieu a také rocková babička Tina Turner. Pro mě byl vždy největší hvězdou spjatou s Lucernou jednou provždy Karel Gott. A teď se k těmto hvězdám přidám i já. Je to úžasné, ale zároveň i stresující. Mám trému! Ale věřím si, protože mám co nabídnout a taky mám báječné fanynky, které mi stojí věrně po boku už pěknou řadu let a jsou mi obrovskou oporou! Jsem za ně osudu moc vděčný,“ říká David Deyl.

Během koncertu zazní největší hity, ale také písně z muzikálů Kočky, Bídníci a Evita nebo novinky, které David připravuje na zbrusu nové album.

Zpěváka doprovodí klavírista Václav Krahulík, kapela pod taktovkou Marcuse Trana a Epoque Quartet. Vystoupí také zpěvačka Monika Absolonová, se kterou zazpívá jejich publikem milovaný duet Budu tu stát. A chybět nebude ani dětský sbor Českého rozhlasu pod vedením Věry Hrdinkové.

Originálním prvkem koncertu budou dvě obří zlatá křesla v první řadě pro dvě fanynky. „Zaplatily za každé z těchto VIP křesel, které se prodaly za dvě vteřiny a zájem o ně mělo na sto příznivkyň, dvacet tisíc korun. To je opravňuje přijít na zvukovou zkoušku i na pódium při závěrečné písni koncertu Akorát,“ popisuje nápad David Deyl. Se svými fanynkami to prostě David umí jako málokdo. Zatímco jedna fanynka je Češka, druhá urazí pět tisíc kilometrů a přiletí ze Španělska, kde se Davidovi utěšeně rozrůstá tamní fan klub. Peníze vybrané za VIP křesla poslal zpěvák na projekt Charitas Naděje se vrátí na pomoc rodinám, které přišly o jednoho z rodičů během covidové pandemie. Zároveň putuje každých sto korun z prodané klasické vstupenky na pomoc obětem tornáda na Jižní Moravě. „Raději už jsme poslali předem zálohu sto tisíc korun, protože tamní lidé naši pomoc stále potřebují,“ říká producent koncertu Tomáš Ságl.

Vstupenky v síti Ticketmaster