NOVINKY KONCERTY BIO MERCH
NOVINKY KONCERTY BIO MERCH

BIO

David Deyl je skladatel a zpěvák s mimořádnou barvou hlasu a sugestivním podáním svých vlastních písní se silnou melodickou linkou, kterou podtrhuje hrou na klavír. Skutečný start mu přineslo debutové album Hlavolam, které vydal v roce 2009 u společnosti Warner Music Czech Republic. Jeho písně s úspěchem hrají česká i slovenská rádia. 

V roce 2011 vydal David Deyl své druhé album s názvem Zásah u společnosti Supraphon, na kterém vyšly velké hity Počítám a Lež a nech si lhát.

V roce 2014 vzniklo třetí album V ozvěnách, které obsahovalo 12 skladeb ve stylu klasického crossoveru, nahraných za doprovodu Severočeské filharmonie Teplice pod taktovkou dirigenta Marka Štilce. Píseň V ozvěnách obdržela v roce 2015 cenu Českého Slavíka za nejoblíbenější píseň Rádia Impuls.

Čtvrté album z roku 2016 bylo věnováno vánoční tématice a neslo název Moje Vánoce. Toto album vzniklo opět ve spolupráci se Severočeskou filharmonií Teplice.

V roce 2017 Deyl úspěšně vystupoval v českých a moravských divadlech s mimořádným projektem pod názvem Melodie mého srdce: Muzikál! za doprovodu Epoque Quarteta a Václava Krahulíka na piano. Jeho přípravě věnoval celý rok 2016, včetně studia v Los Angeles, kde pod vedením profesorky a operní pěvkyně Ahddy Shur každodenně vylepšoval anglickou dikci a muzikálový repertoár.

Po návratu z USA se jeho hlasu pravidelně věnuje profesorka Hajóssyová, mezinárodně uznávaná sopranistka a hudební pedagožka. Na podzim 2018 připravil nový koncertní projekt: Kouzelné melodie, kde za doprovodu klavíru, violoncella a flétny zaznívají známe melodie z filmového světa animovaných pohádek.

V lednu roku 2020 Davidovy fanoušky potěšilo vydání CD k projektu Melodie mého srdce: Muzikál!

V současné době David dokončuje nové autorské CD s producentem Marcusem Tranem, které plánuje vydat na podzim roku 2021. Jako předzvěst vypustil do světa emotivní singl Dvě srdce, který oslavuje opravdovou lásku!

Ocenění:
* Šarmantní osobnost roku - Český rozhlas (2017)
* Český Slavík - nejoblíbenější píseň Rádia Impuls (2015)
* Stříbrná cena „Slavjanskij bazar“ z mezinárodního festivalu ve Vitebsku (2011)
* Grand Prix „Hvězdná brána“ z Mezinárodní hudební soutěže uměleckých fakult ve městě Vladimir v Rusku (2011)
* Zpěvák roku v soutěži hudební televize Óčko (2010)
* Cena pro nejúspěšnějšího mladého autora OSA (2010)
* Nominace na cenu slovenské televize Musiq 1 za nejlepší videoklip (2010)
* Cena pro objev roku Českého rozhlasu, Legendy Nočního proudu (2010)
* Nominace na cenu pro objev roku 2010 - Ceny Anděl
* Nominace na cenu pro objev roku 2010 - Český Slavík