NOVINKY KONCERTY BIO MERCH
NOVINKY KONCERTY BIO MERCH

VÁNOČNÍ PŘÁNÍ

VÁNOČNÍ PŘÁNÍ

David Deyl si pro letošní vánoční čas připravil překvapení pro svoje fanoušky v podobě mezinárodního duetu Vánoční přání, který napsal a nazpíval s nádhernou a charizmatickou zpěvačkou Kristínou.

Inspirací při psaní této písně mi bylo moje dětství, které se odehrávalo v československém prostředí. Takže proto je to duet češtiny a krásné slovenčiny, která mě osobně vždy ihned přepne do dětských let. Věřím, že to budou stejně cítit i další milovníci Vánoc. Měl jsem velkou radost, když Kristína s natáčením souhlasila, a to byl zřejmě klíčový moment, aby se mi splnilo přání a zároveň jsem dostal první letošní dárek,“ svěřuje se David Deyl.

Mým snem bylo navázat na hit Svatý čas. Chtěl jsem napsat svižnou energickou píseň, která ale nebude pouze líbivou melodií, ale bude mít tradiční základ,“ říká zpěvák a autor v jedné osobě k písni, kterou otextoval Tomáš Roreček, a pokračuje: „Největší výzvou bylo angažmá Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Spolupráce s takovým tělesem je pokaždé něčím mimořádným. Svým přístupem a profesionalitou velmi pomohl David Solař, který celou píseň pro orchestr zaranžoval.

Vánoční duet Davida Deyla a Kristíny doprovází i slavnostně laděný klip: „Vánoce jsou pro mě oslavou tradic a rodinnými chvílemi. Oboje jsme s režisérem Viktorem Odehnalem chtěli přenést i do videoklipu a diváci mohou sami posoudit, jak se nám to povedlo,“ doplňuje zpěvák a připojuje ještě jedno „vánoční přání“: „Přál bych si, aby se posluchačům píseň Vánoční přání líbila a hudebně dobarvila Vánoce i u nich doma.